Su İçme Zamanını Söyleyen; Sporcular İçin Akıllı Su Şişesi

sporcular için ambalaj

PepsiCo’nun bir parçası olan Amerikan spor içeceği markası Gatorade, kişisel hidrasyon ihtiyaçlarını takip eden ve uyarı mekanizması olarak yanan bir kapak aracılığıyla sporculara ne zaman içmeleri gerektiğini gösteren yeni bir şişeyi piyasaya sürdü.

Şirketin Gx serisinin bir parçası olan şişe Smart Gx su şişesi olarak adlandırılıyor ve akıllı kapağın yanı sıra hidrasyon konusunda gerçek zamanlı ölçüm ve tavsiyeler için ek bir akıllı telefon uygulaması ve bir ter bandı içeriyor.

Bu öneriler her kullanıcıya göre uyarlanıyor ve bireyin ter bandı ve uygulamasından toplanan veriler aracılığıyla toplanıyor. Gatorade, şişenin dünyanın ilk ve tek akıllı ve kapak takibine sahip şişesi olduğunu iddia ediyor.

Şirket sözcüsü, Akıllı Gx ürününün ambalaj endüstrisi üzerindeki en büyük etkisinin, günlük sporcuların evlerinde bulundurabilecekleri akıllı bir şişe aracılığıyla sporcular için kişiselleştirilmiş besin ve hidrasyonun takibi sunmaları olduğunu söylüyor.

Şirket, antrenman öncesinde, sırasında ve sonrasında beslenmenin insan vücudu üzerindeki ilişkisini ve etkilerini incelemek üzere 1985 yılında Gatorade Spor Bilimleri Enstitüsü’nü kurdu. Kapsamlı araştırmaların ardından, kullanıcıların hidrasyon seviyelerini takip etmelerine yardımcı olmak için şimdi bu yeni su şişesini ortaya çıkardı.

Smart Gx Bottle dışarıdan bakıldığında sıradan bir su şişesi gibi görünebilir ancak diğer akıllı fitness özellikleri gibi bu yeni akıllı şişe de şirketin “sporcuların performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan kişiselleştirilmiş bir beslenme ve antrenman platformu” olduğunu söylediği iOS’a özel Gatorade Gx Uygulaması aracılığıyla bir cihaza bağlanabiliyor.

su ambalaji

Kullanıcılar şişeyi uygulama ile senkronize ettikten sonra, şişe kapağında bulunan bir dizi sensör aracılığıyla bireyin günlük ilerlemesini izlemeye başlayacak ve hatta şişenin içinde ne kadar içecek kaldığını söyleyecektir.

Akıllı ürün, kullanıcıya ne zaman yeniden doldurulması gerektiğini söyleyecek ve günlük hidrasyonun tam olarak tam olarak sağlayacak. Üst kapağın içinde, kullanıcıların günlük ilerlemesini gösteren ve zaman zaman su içmeleri için onları uyaran birkaç küçük LED bulunur.

Tüm kritik kullanıcı sağlığı verileri ve içgörüleri Gx Uygulaması içinde görüntülenebilir. Akıllı Gx Şişesi tüm gücünü USB üzerinden şarj edilebilen dahili bir bataryadan alıyor. Gatorade, bir tam şarjın yaklaşık üç ila beş gün dayanacağını iddia ediyor.

Kullanıcılara daha da kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için Gatorade, müşterilerin isimlerini şişenin üzerine yazdırmalarına olanak sağlıyor. Şirket, yeni akıllı su şişesinin, markanın vücudumuzu susuz bırakmama konusunda ön planda kalmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Şu anda tespit edilen tek önemli dezavantaj, Smart Gx’in kapağa zarar verebileceği için sıcak veya aşırı soğuk sıvıları saklamak üzere tasarlanmamış olması. Yani, sıcak çaylar veya buzlu kahveler için uygun değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'ı aç
1
Soruların mı var?
Scan the code
Buraya tıklayarak detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz!