Streç Film Geri Dönüştürülebilir Mi? Nasıl?

strec film recyclable

Bu yazımızda aradığınız soruya net bir cevap ve diğer detayları bulacaksınız. Ayrıca ürünlerinizi nasıl geri dönüştürebileceğinizi de öğreneceksiniz.

Streç Filmi Geri Dönüştürebilir misiniz?

Evet. Streç filmi geri dönüştürebilirsiniz . Ancak bunu yapmadan önce, streç filmi tekrar dönüştürmek mümkün olsa da bunun basit bir işlem olmadığını bilmelisiniz.

Kullanılmış streç filminizi doğru bir şekilde geri dönüştürmek için yapmanız gereken bazı şeyler var.

Çoğu streç film, lineer düşük yoğunluklu polietilen (veya LLDPE) gibi tekrar kullanılabilir plastiklerden yapılmış olsa da, kullanılmış filminizi öylece tek bir geri dönüşüm kutusuna atamazsınız.

Bunun nedeni, tek hatta sahip geri dönüşüm merkezlerinin bu ürünleri işlemek için uygun altyapıya sahip olmamasıdır.

Ve bu yüzden bu ürünlerin ömrü büyük olasılıkla bir çöplükte son bulacaktır.

Peki o zaman ne yapmalıyız?

Streç Film Nasıl Geri Dönüştürülür?

Diyelim ki en çok kullanılan esnek ambalaj malzemelerinden biri olan kullanılmış streç filminizi geri dönüştürmek istiyorsunuz. Bu durumda, izlemeniz gereken belirli bir dizi protokol vardır.

Öncelikle filmlerin doğru şekilde tasnif edildiğinden ve balyalandığından emin olmalısınız.

Kullanılmış ambalaj malzemelerini balyalamak için tasarlanmış, balya makineleri olarak bilinen özel geri dönüşüm makineleri bulunmaktadır.

Bir de bu ürünleri balyalama görevi için özel olarak tasarlanmış makineler var. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu cihazlara streç film balya makineleri denir.

Fazla, atık ve kullanılmış ürünlerinizi bu cihazlarla balyalayabilirsiniz. Streç film balyalamak için özel olarak üretilmiş balya makineleri, balyaların mümkün olan en az alanı kaplayacak şekilde yeterince sıkıştırılmasını sağlar.

Kullanılmış atığı uygun şekilde balyalandıktan ve formülasyona göre sıralandıktan sonra, geri dönüşüme gönderebilirsiniz.

Geri dönüşüm şirketleri, filminizi bu işlem için toplayıp tekrar kullanılabilir hale dönüştürmekten fazlasıyla memnun olurlar. Hatta bazı firmalar, usulüne uygun olarak ayıklanmış ve balyalanmış kullanılmış streç filminizi alıp size bunun için ödeme yapabilir!

Streç Filminizi Nereye Gönderebilirsiniz?

Çeşitli şirketler, balyalanmış ve tasnif edilmiş filmlerinizi alıp sizin için geri dönüştürebilen streç film geri dönüşümü sunar.

Ve bu firmaların birçoğunu internette Google’da aratarak kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'ı aç
1
Soruların mı var?
Scan the code
Buraya tıklayarak detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz!