Bento Box Kutusu Nedir?

bento-kutuları-türkiye

Bento kutusu, Japon mutfağının bir parçası olarak bilinen, ve genellikle paket servis kabı olarak kullanılan bir yemek kabıdır. Bento, Japonca’da “dolu kutu” anlamına gelir ve genellikle sebzeler, etler, balıklar ve erişteler gibi yiyecekleri paketlemek için kullanılır. Bento boxlar, genellikle bölmelere ayrılmıştır ve yemeklerin ayrı ayrı saklanmasına olanak tanır.

Bento yemek kutuları genellikle plastik veya ahşap malzemelerden üretilir. Plastik olanlar genellikle hafif ve taşıması kolaydır, ancak ahşap olanlar daha dayanıklıdır ve yiyeceklerin sıcaklıklarını daha uzun süre muhafaza ederler. Plastik Bento boxlar genellikle mikrodalga fırında kullanılabilir mikroldalga kaplarıdır ve temizlemesi de kolaydır. Ahşap Bento boxlar ise genellikle estetik açıdan popülerdir ve genellikle mikrodalga fırında kullanılamazlar veya bulaşık makinesinde yıkanmazlar. Sadece nemli bir bez ile silinebilir.

Bento Kutuları Ülkemizde Hangi Amaçla Kullanılır?

Bento boxlar, özellikle okul çağındaki çocuklar ve çalışanlar için popüler bir üründür. Ebeveynler çocukları için bento boxları yemeklerin dengeli bir şekilde yendiğinden ve yiyeceklerin sıcak kalacağından emin olmak için beslenme kutusu olarak kullanırlar. Çalışanlar ise bento boxları iş yerinde dışarıdan söylemek yerine evde hazırladıkları yemekleri saklamak ve sıcak tutmak için öğle yemeği kutusu olarak kullanırlar.

Bento kutusu ayrıca turistler için de popülerdir. Çünkü Japonya’da yemeği yerken özellikle yerel lezzetleri deneyimlemek isteyen turistler, bento boxları yemeğin yanı sıra Japon kültürünü de keşfetmek için kullanabilirler.

Günümüzde, bu bölmeli yemek kaplarının kullanım alanları genişlemiştir. Örneğin, diyet yapanlar evde hazırladıkları sağlıklı yemeklerin saklanması ve taşınması için kullanabilirler. Ayrıca, bu ürünler estetik görünümleri nedeniyle, Instagram gibi sosyal medya platformlarında popüler olmuştur ve insanlar bento boxlarını yemeklerinin güzel görünmesi için kullanmaktadır.

Son olarak, bu kutular günümüzde çok popüler olmuştur ve bu nedenle birçok çeşit ve renkte üretimi mevcuttur. Hatta ahşap olanları özel işlemeler ile dahi üretilir. Ayrıca, bento boxlar pratik, sağlıklı ve estetik bir yemeğe sahip olmanın yanı sıra çevreye duyarlı olduğunuzu göstermenizi sağlar çünkü  tekrar tekrar kullanılabilen sağlıklı plastikten üretilen ürünler oldukları için tek kullanımlık yemek kaplarının kullanımını azaltır.

bento-kutusu-nedir

Bento Kutusu Türkiye’de Nereden Satın Alınabilir?

Divan Ambalaj ambalaj üreticisi olarak fabrikasında çeşitli mikrodalga uyumlu bento kutuları üretir satışını yapar. Bölmeli veya tek bölmeli seçeneklerimiz mevcuttur. Ayrıca kutularınıza görsellik kazandırmak isterseniz istediğiniz renk ve baskıda üretebiliriz. Ürünlerimiz tamamen sağlıklı Polipropilen hammaddeden üretilir ve toptan satılır.

Ambalaj fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'ı aç
1
Soruların mı var?
Scan the code
Buraya tıklayarak detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz!