Mikrodalgada Plastik Kap Kullanılır Mı?

mikrodalgada plastik kullanımı

Mikrodalgaya uygun plastik kaplara dair kapsamlı bir genel bilgilendirme yazısı mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse, doğru yere geldiniz. Bu blog yazısında, mikrodalgaya uyumlu plastiklerin neden güvenli bir seçim olduğuna, bunların nasıl doğru şekilde kullanılacağına, mikrodalgaya dayanıklı plastik kap kullanmanın faydalarının neler olduğuna değineceğiz.


Mikrodalga Fırında Plastik Kap Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yiyecekleri buzdolabında veya derin dondurucuda saklamak söz konusu olduğunda, genellikle plastik kaplar tercih edilir. Ancak yemeklerimizi yeniden ısıtmak veya mikrodalgada yemek pişirmek söz konusu olduğunda plastiklere güvenmekte zorlanırız. Mikrodalgada yemeklerimizi ısıtırken yanlış türde plastik kap kullanmak, tehlikeli toksinlerin yiyeceğinize sızmasına neden olabilir. Bu nedenle, özellikle “mikrodalgaya dayanıklı” olarak belirtilmiş kapların kullanılması önemlidir.

Mikrodalgaya Uyumlu Plastik Türü Hangisidir?

5 pp 2
Mikrodalgaya uyumlu plastik simgesi

Mikrodalgaya dayanıklı kaplarda kullanılan en yaygın plastik türü polipropilendir. Polipropilen hem yüksek sıcaklığa hem de düşük soğuklara dayanıklıdır, yani mikrodalgadan gelen yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında bükülmez veya erimez. Ayrıca, yemeğinize herhangi bir kimyasal veya toksin sızdırmaz. Bu da Polipropilen plastik ile üretilmiş plastik kapların mikrodalga kabı olarak kullanılabilmesine olanak tanır. Polipropilen hakkında detaylı bilgi almak için: (PP) Polipropilen Nedir? Polipropilen Ne Demektir? • Divan Ambalaj

Mikrodalga Plastik Kap Nasıl Kullanılır?

Mikrodalga kapları kullanmak kolay ve kullanışlıdır. Isıtacağınız veya pişireceğiniz yiyecek miktarına uygun bir kap seçin ve kapağında buharın çıkması için bir delik açtığınızdan emin olun(Veya kapaksız bir şekilde mikrodalgaya koyun.). Yiyeceklerinizi ne kadar süre ısıtacağınız konusunda üreticinin talimatlarına uyduğunuzdan emin olun. Yiyecekler piştikten veya ısındıktan sonra polipropilen plastik mikrodalga kabında rahatlıkla yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

1550163266307 1

Mikrodalgaya Uygun Olmayan Gıdalar

Mikrodalgaya dayanıklı plastik kaplar kullanırken bile işlenmiş etler, yumurtalar, un ve şekerler dahil olmak üzere mikrodalgada ısıtılmaması gereken bazı yiyecekler olduğunu unutmamak önemlidir. Bu tür yiyecekleri ocakta veya fırında ısıtmak en iyisidir.

Yemekleri mikrodalgada ısıtmanın ve pişirmenin güvenli ve kolay bir yolunu arıyorsanız, mikrodalgaya uygun plastik kaplar tam ihtiyacınız olan şey olabilir. “Mikrodalgaya uygun” olarak belirtilmiş kapları seçtiğinizden emin olun ve doğru kullanım için üreticinin talimatlarına uyun. Bununla, yemeğinizin güvenliği konusunda endişelenmeden en sevdiğiniz yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz!

Divan Ambalaj Mikrodalga Kaplarımız

Divan Ambalaj yılların verdiği tecrübe ile yurt içinde ve yurt dışında onlarca firma ve müşteriye mikrodalga tamamen uyumlu sağlıklı polipropilen mikrodalga kapları üretimi ve toptan satışı gerçekleştirmiştir. Tüm plastik ürünlerimiz mikroldaga fırında güvenle kullanılabilir.

Tüm paket servise uygun plastik kaplarımızı buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'ı aç
1
Soruların mı var?
Scan the code
Buraya tıklayarak detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz!