Sitemizde fark ettiğiniz üzere her ürünümüzün bir kodu var. Örneğin DYK200 veya DÖK600. Bu kodların her birinin sizin işinizi kolaylaştıracak bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Gelin kodlarımızın anlamlarını inceleyelim. Ürün Kodlarımızdaki Harfler ve Sayılar Ne Anlama Geliyor? Ürünlerimizi incelerken, daha fazla bilgi sahibi olmak adına aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanız ürünlere dair tek kelimede detaylı bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

 1. Kodlarımızın hepsinin başında bulunan “D” harfi Divan Ambalaj’ı temsil etmektedir.
 2. Kodlarımızın 2’nci harflerinde K, Y, Ö ibarelerinden biri bulunur. Bunlar ise sırası ile şu anlamlara gelir:
  • K: Kare veya Dikdörtgen,
  • Y: Yuvarlak
  • Ö: Özel Şekil (oval, altıgen, … vs.).
3. Kodlarımızın 3’üncü harflerinde K ve F ibarelerinden biri bulunur. Bunlar;
  • K: Kilitli
  • F: Folyolanabilir
4. Harflerden sonra gelen sayı ise ürünün yaklaşık hacmini belirtir. ÖRNEĞİN; DYK500 ifadesindeki “Y” harfi ürünün YUVARLAK , “K” harfi de KİLİTLİ olduğunu anlatmaktadır. Ürün kodumuzdaki sayısal ifade (“500”) ürünün hacmini (500ml olduğunu) ifade etmektedir.
dyk500 500ml pp iml kova kapak 400gr surulebilir krem cikolata 61e77cf69d914 1
DYK500 D:Divan Y:Yuvarlak K:Kilitli Kapak 500:500 ml hacimli ürün
  Not:  Bazen bu tanıma uymayan DX400 gibi kodlar ile karşılaşabilirsiniz.  Bunlar üstteki genel tanıma uymayan ürünlerimiz için türetilmiş kodlardır. Sitemizi ziyaretçilerimiz için daha kullanışlı hale getirmek için çabalıyoruz. Bu hususta sizlerin aklınıza takılan veya size yol gösterici olabilecek tüm soruları blog sayfamızdan detaylı şekilde cevaplıyoruz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda bize bunu yorum olarak belirtebilir veya sağ alttaki WhatsApp ikonundan bize ulaşabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir